інформаційні послуги
оренда подобово
екскурсії
Кам'янець-Подільський
 
 

Камінь кохання у Кам’янець-Подільському

30 травня 2010 року в Кам'янець-Подільському було урочисто відкрито Камінь кохання, який встановлено в рамках міжнародного проекту проекту ...

Завдання проекту - пропагувати віру в добро, справедливість і кохання. Ця подія пропагує любов: до своєї другої половинки, своєї сім'ї, свого міста, своєї країни. Вона об'єднує навколо себе гідних людей, яким не байдужі ті, хто живуть поруч. Хто з нас не мріє бути коханим?

«Камінь Кохання» - це камінь із Кани - невеликого містечка в Галілеї, де Ісус благословив наречених. Згідно древньої традиції, це місце вважається щасливим для закоханих.

Хто з нас ну хоча б раз в житті не говорив цих три завітних слова «Я тебе кохаю»? Мабуть не існує таких людей. Всі з нас хочуть дарувати кохання і хочуть бути коханими.

Детальніше...

Захоплення турками Кам'янець-Подільського

Насамперед зазначимо, що існують різноманітні думки щодо історії Кам'янця-Подільського. За припущенням істориків, це місто є одним з найдавніших, яке згадується ще географом II ст. н. е. Птоломеєм. Воно мало назву «Петрідава», яка походить від латинського «Petra», що означає скеля.

Уперше Кам'янець з'являється на історичній арені у другій поло­вині XIV ст. - про його заснування в той час розповідають литовсько-руські літописи. Бурхливі події, пов'язані з цим містом, починаються у XV ст., коли за Кам'янець-Подільський ведеться боротьба між Литовською державою та Польщею, яка закінчується приєднанням Західного Поділля до Польщі як воєводства з головним містом - Кам'янцем. Відтоді це місто стало королівським і належало до Польщі протягом трьох з половиною століть, за винятком турецького панування у 1672-1699 pp.

Детальніше...

Давньоруська (до монгольська) гіпотеза про 12—13 ст

Давньоруська (до монгольська) версія заснування Кам'янця-Подільського полягає в тому, що Кам'янець сформувався як місто ще в давньоруські часи - до монголо-татарської навали. Коли точно це сталося, гіпотеза відповіді на дає. У ході її розвитку діапазон для припущень був досить великий - майже два століття: від другої половини 11 століття до першої половини 13 століття.

Еволюція гіпотези

В ході історичних і археологічних досліджень давньоруська версія зазнала значної еволюції, переживала часи занепаду та розквіту. В середині 19 століття давньоруська версія базувалася винятково на літописних згадках (зокрема, на згадці про Кам'янець у записі під 1196 роком у Київському літописі). Наприкінці 19 століття всі провідні дослідники відмовилися від цієї версії, оскільки виявилося, що в літописах фігурує не Кам'янець на Поділлі, а інші Кам'янці.

Детальніше...