information services
rent apartments
excursions
Кам'янець-Подільський
 
 

Камінь кохання у Кам’янець-Подільському

30 травня 2010 року в Кам'янець-Подільському було урочисто відкрито Камінь кохання, який встановлено в рамках міжнародного проекту проекту ...

Завдання проекту - пропагувати віру в добро, справедливість і кохання. Ця подія пропагує любов: до своєї другої половинки, своєї сім'ї, свого міста, своєї країни. Вона об'єднує навколо себе гідних людей, яким не байдужі ті, хто живуть поруч. Хто з нас не мріє бути коханим?

«Камінь Кохання» - це камінь із Кани - невеликого містечка в Галілеї, де Ісус благословив наречених. Згідно древньої традиції, це місце вважається щасливим для закоханих.

Хто з нас ну хоча б раз в житті не говорив цих три завітних слова «Я тебе кохаю»? Мабуть не існує таких людей. Всі з нас хочуть дарувати кохання і хочуть бути коханими.

Read more...

Тринітарський костьол (18-20 ст.)

Побудований у 2-ій половині 18 ст. у стилі бароко монахами тринітарського ордену. Відреставрований у кінці 20 ст. З 1992 р. і дотепер є греко-католицькою церквою Св.Йосафата.

Тринітарський костьол св.Трійці та Ісуса Христа Спасителя (тепер греко-католицька церква) розташований у південно-західній частині Старого міста. Ця архітектурна пам'ятка добре збереглась до нашого часу.

Костьол побудований в 1750-1765 р.р. у стилі бароко. Одразу привертає увагу головний фасад костьолу, якому надають стрункості пілястри тосканського ордеру. Фасад завершений фронтоном, прикрашеним скульптурами і вазами. Костьол огороджений кам'яною стіною. Ворота оздоблені статуями Яна з Мати та Фелікса Валуа - засновниками тринітарського ордену. Сходи, які ведуть до воріт, огороджені парапетом, на якому встановлена статуя Діви Марії.

Read more...

Історія Кам'янець-Подільського

Історія Кам'янець-Поді́льського - історія міста Кам'янець-Подільський, яке нині є містом обласного підпорядкування, одним із районних центрів Хмельницької області України.

1965 року історик Леонід Коваленко зазначив: «Посилений інтерес до питання про час виникнення Кам'янець-Подільського - це не просто історія самого міста, а по суті йде справа про ширше коло питань: про Поділля в часи Давньоруської держави загалом, ступінь економічного й культурного життя краю».

У науковій і науково-популярній літературі зафіксовано чотири гіпотези щодо заснування Кам'янець-Подільського , які умовно можна назвати:

* литовською - про 1360-ті роки,

* вірменською - про 1062 рік,

* дако-римською - про 2-3 століття,

* давньоруською (до монгольською) - про другу половину 12 століття (або кінець 12 - початок 13 століття).

Більшість сучасних істориків притримуються останньої гіпотези - про формування Кам'янець-Подільського як ранньофеодального міста у другій половині 12 століття. Так, в «Енциклопедії історії України» (2007) зазначено: «За археологічними джерелами, виникнення Кам'янця датується кінцем 12 - початком 13 століття».

Read more...