information services
rent apartments
excursions
Кам'янець-Подільський
 
 

Захоплення турками Кам'янець-Подільського

Насамперед зазначимо, що існують різноманітні думки щодо історії Кам'янця-Подільського. За припущенням істориків, це місто є одним з найдавніших, яке згадується ще географом II ст. н. е. Птоломеєм. Воно мало назву «Петрідава», яка походить від латинського «Petra», що означає скеля.

Уперше Кам'янець з'являється на історичній арені у другій поло­вині XIV ст. - про його заснування в той час розповідають литовсько-руські літописи. Бурхливі події, пов'язані з цим містом, починаються у XV ст., коли за Кам'янець-Подільський ведеться боротьба між Литовською державою та Польщею, яка закінчується приєднанням Західного Поділля до Польщі як воєводства з головним містом - Кам'янцем. Відтоді це місто стало королівським і належало до Польщі протягом трьох з половиною століть, за винятком турецького панування у 1672-1699 pp.

Read more...

Камінь кохання у Кам’янець-Подільському

30 травня 2010 року в Кам'янець-Подільському було урочисто відкрито Камінь кохання, який встановлено в рамках міжнародного проекту проекту ...

Завдання проекту - пропагувати віру в добро, справедливість і кохання. Ця подія пропагує любов: до своєї другої половинки, своєї сім'ї, свого міста, своєї країни. Вона об'єднує навколо себе гідних людей, яким не байдужі ті, хто живуть поруч. Хто з нас не мріє бути коханим?

«Камінь Кохання» - це камінь із Кани - невеликого містечка в Галілеї, де Ісус благословив наречених. Згідно древньої традиції, це місце вважається щасливим для закоханих.

Хто з нас ну хоча б раз в житті не говорив цих три завітних слова «Я тебе кохаю»? Мабуть не існує таких людей. Всі з нас хочуть дарувати кохання і хочуть бути коханими.

Read more...

Тринітарський костьол (18-20 ст.)

Побудований у 2-ій половині 18 ст. у стилі бароко монахами тринітарського ордену. Відреставрований у кінці 20 ст. З 1992 р. і дотепер є греко-католицькою церквою Св.Йосафата.

Тринітарський костьол св.Трійці та Ісуса Христа Спасителя (тепер греко-католицька церква) розташований у південно-західній частині Старого міста. Ця архітектурна пам'ятка добре збереглась до нашого часу.

Костьол побудований в 1750-1765 р.р. у стилі бароко. Одразу привертає увагу головний фасад костьолу, якому надають стрункості пілястри тосканського ордеру. Фасад завершений фронтоном, прикрашеним скульптурами і вазами. Костьол огороджений кам'яною стіною. Ворота оздоблені статуями Яна з Мати та Фелікса Валуа - засновниками тринітарського ордену. Сходи, які ведуть до воріт, огороджені парапетом, на якому встановлена статуя Діви Марії.

Read more...